0,00 zł
Strona głównaPREPARATY Inhibitory i antymrozoweALPRO 11 "FERDOM" Inhibitor antymrozowy C.O.koncentrat (STOP-ICE Pro). Cena za 1 kg. Min.zakup 25kg.

ALPRO 11 "FERDOM" Inhibitor antymrozowy C.O.koncentrat (STOP-ICE Pro). Cena za 1 kg. Min.zakup 25kg.

Netto: 27,90 zł
Brutto: 34,32 zł
Producent: FERDOM
Kod: FP201-25
Wysyłka:24 godziny
Produkt dostępny
Waga:1.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.


Skład; glikol etylenowy i inhibitor CH2 S.G.; przeciwko korozji, osadom i skażeniu biologicznemu. Do systemów z różnych metali. Cena za 1 kg

ALPRO 11 "FERPRO"® INHIBITOR ANTYMROZOWY NA BAZIE GLIKOLU ETYLOWEGO

Cena przy zakupie min. 25 kg 

-Do instalacji przemysłowych C.O., solarnych, klimatyzacji, chłodniczych i innych.
-Zabezpiecza instalacje przed zamarzaniem nawet do - 35oC.

-Można stosować do instalacji ze wszystkich materiałów- metali (w tym miedzi, aluminium) oraz różnego typu tworzyw.
-Zawiera inhibitor
CH3 (COPAL)  "FERPRO"® o działaniu antykorozyjnym, antyosadowym i zapobiegającym skażeniom biologicznym.                

UWAGA - MOŻNA STOSOWAĆ DO INSTALACJI DOMOWYCH POD WARUNKIEM ŻE DO INSTALACJI C.O. NIE JEST PODŁĄCZONY PODGRZEWACZ CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Z WĘŻOWNICĄ (ryzyko przecieku preparatu z instalacji C.O. do instalacji z wodą pitną). ALPRO 11 NIE UŻYWAĆ Z KOTŁAMI DWUFUNKCYJNYMI.

Dane techniczne:
Składnik czynny: Glikol etylenowy (toksyczny)

Kolor: Niebieskawy                                                                                                                                          
Postać: płyn
Zapach: lekki                                                                                                                                               
Odczyn preparatu: 5,7-6,1pH
Odczyn roztworu: 50% ph:7,8
Gęstość: 1,130 g/cm3 (20oC)
Punkt wrzenia: 170oC                                                                                                                                     
Ciepło specyficzne: 2,42J/goC,                                                                                                                       
Przewodnictwo ciepła: 26,04 J/cm

Inhibitor; Zgodny ze standardem BUILDCERT Wielka Brytania
Wpływ na środowisko; Preparat nietoksyczny.

 

Potrzeba zabezpieczenia przed mrozem

Nowoczesne instalacje C.O. wyposażone są wprawdzie w automatykę utrzymującą temperaturę wody na bezpiecznym poziomie (funkcja pieca, sterownik). Zabezpieczenie to wydaje się niewystarczające w wielu wypadkach np. przerw w dopływie prądu, gazu. Po dłuższym czasie ponowne uruchomienie pieca może okazać się niemożliwe. W większości nowoczesne kotły nie włączą się automatycznie po przerwie w dopływie prądu lub gazu, wymagany jest reset. Zastosowanie środka ALPRO 11"FERPRO"® całkowicie zabezpieczy system C.O. przed mrozem i korozją. Natomiast spuszczanie wody z systemu na okres zimowy powoduje powstanie korozji tlenowej w całym systemie, co przyczynia się do szybkiej utraty jego sprawności, a w rezultacie awarii.

Zalety preparatu ALPRO 11"FERPRO"® 
ALPRO 11"FERPRO"® zapewnia ponadto kompleksową ochronę  stali przed korozją, osadem wapniowym i rozwojem mikroorganizmów. Zależność temperatury krzepnięcia i najniższej dopuszczalnej temperatury, która nie grozi uszkodzeniem od stężenia preparatu pokazano w tabeli.

Sposób użycia:
Aby uzyskać wymaganą ochronę przed mrozem należy dodać do wody dostateczną ilość preparatu. Skuteczność działania preparatu zależy od dokładnego rozprowadzenia preparatu w całym obiegu (instalacji). Przed oddaniem do instalacji systemu otwartego należy sprawdzić stan wewnętrznej powierzchni naczynia wzbiorczego i w razie potrzeby usunąć nagromadzony osad. Do instalacji systemu zamkniętego płyn ALPRO 11"FERPRO"® można łatwo wprowadzić przez zawór odpowietrzający grzejnika lub używając pompki ciśnieniowej. W warunkach normalnej eksploatacji preparat zostanie równomiernie rozprowadzony w całej instalacji w ciągu 3-10 dni.
UWAGA !!! Instalacja z preparatem przeciw zamarzaniu powinna być oznakowana przywieszką z napisem „Nie opróżniać instalacji”, która zapobiega przypadkowemu opróżnianiu zładu. Dodatkowo wywieszka powinna informować, że wody nie można zamrozić dla dokonania naprawy oraz podawać sposób kontroli stężenia
ALPRO 11"FERPRO"®.

Kontrola stężenia-okresowa konserwacja.

Obowiązkiem kupującego jest sprawdzenie właściwego rozprowadzenia preparatu w całej instalacji. Należy tego dokonać poprzez pobranie próbek w różnych miejscach instalacji i sprawdzenie ich za pomocą refraktometru lub umieszczenia w zamrażarce w celu sprawdzenia ich stopnia odporności na zamarzanie.

ALPRO 11 FERPRO"® zabezpiecza instalacje przez co najmniej 5 lat  po pod warunkiem dodania go do szczelnej instalacji. Teoretycznie ochrona może nawet trwać powyżej 10 lat, ale wymagana są okresowe kontrole stężenia.

Britex nie odpowiada za jakiekolwiek straty jeżeli takie badanie nie zostanie wykonane.

Najlepszym sposobem jest pomiar współczynnika załamania światła za pomocą refraktometru (szczegółowych informacji udziela Dział Techniczny) lub za pomocą zamrożenia próbki wody w instalacji w zamrażarce.

Uwaga - można mieszać w instalacji z preparatem poprzednio przez nas sprzedawanym "Alphi 11". Oba preparaty mają te same działanie oraz oparte są na tych samych komponentach.


.

Stężenie ALPRO11 w zładzie         15%* 20%* 25%  30%  35%  40%
Temperatura  krzepnięcia oC         -6      -9      -11    -15   -18     -32 
Najniższa dopuszczalna temp.oC     -9     -12     -15    -20   -24     -35 


Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję

Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.